Jaké chceme mít Klatovsko.info

×

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/klatovsko.info/www/klatovsko.info/includes/menu.inc).

Končící rok tradičně vybízí k bilancování. I my v Klatovsko.info jsme se rozhodli poodhalit naše představy o lokálně zaměřeném zpravodajském médiu.

Za letošní půlroční fungování v testovacím provozu jsme odhalili slabá místa a hrozby spočívající v jednočlenné redakci. Známe i silné stránky a příležitosti, které chceme v roce 2018 co nejvíce rozvinout a vytvořit z Klatovsko.info čtivé médium.

Zvídavému čtenáři poodhalujeme pohled do fungování redakce a zároveň se stručně vymezíme proti jiným médiím působících na stejném území.

My vs já

I když je nyní redakce Klatovsko.info v režimu one man show, tento a jiné texty píšeme v množném čísle. Naše myšlenky a názory se podrobují drobnohledu našich prvních čtenářů a fanoušků na sociálních sítích. Nechceme být já, blogem, nýbrž my, médium. Tomu přizpůsobujeme i pohled na témata a jejich zpracování.

Lokální média

Informace o Klatovech a bývalém klatovském okrese lze čerpat z celé řady médií. Asi nejznámějším je tištěný i webový Klatovský deník anebo ryze printový Rozhled. A to je vše. Tištěný Klatovan již před lety ukončil činnost a nyní se nijak nerozvíjí ani jeho webová verze. Za zmínku stojí server Šumavanet.cz, který se zaměřuje na Plzeňský a Jihočeský kraj, respektive kopíruje život na Šumavě. Kulturní tipy převažují nad původní žurnalistikou.

Demokratický mediální byznys

Provozovatelé médií se řadí k hlídacím psům demokracie. Nedokážeme si představit, co všechno s Klatovsko.info ohlídáme. Nechceme působit směšně, až se náš ratlík rozeštěká. Proto se přikláníme ke druhé možné podobě lokálního média, kterou je jeho ryze byznysová stránka – přinášet původní autorský obsah. Nehodláme se zaobírat soudničkou, vítáním občánků a sportem. Tím se výtečně zabývají v Klatovském deníku.

Život v obci

My se zaměříme na příspěvky z oblasti hospodaření obcí, samosprávy, lokální politiky, činnosti spolků a firem. To se nám líbí nejvíce. Rok 2018 je rokem voleb do místních zastupitelstvech a nás zajímá, kdo všechno má zájem být v čele klatovské, sušické a horažďovické radnice. A nejen tam.

Rádi bychom se stali pojetím našeho přístupu k žurnalistice lokálním mixem Respektu, Ekonomu, A2larmu a Hospodářských novin.

Snad se nám podaří se alespoň z části přiblížit vytčenému ideálu.

Do Nového i nového roku 2018 přejeme vše nej,

Josef Janda
vydavatel lokálního zpravodajského serveru Klatovsko.info