Tradiční klatovské pivní slavnosti nepřináší nic nového

×

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/klatovsko.info/www/klatovsko.info/includes/menu.inc).

Místní i přespolní pijáci piva budou mít první červnový víkend svátek. V Klatovech proběhnou tradiční pivní slavnosti.

Pořadatelem letošních slavností piva je klatovský kolotočář Vlastimil Lagron, který je v roli pořadatele již pátým rokem. Od té doby nijak výrazně neměnil koncept pivních slavností. Stejně jako místo, které v ulici Franty Šumavského, na parkovišti před bývalým ČSAD a kousek od Kozaku. Dokonce přidal i prvek pouťových atrakcí, které na návštěvníky čekají za Drnovým potokem. Pivní slavnosti jsou i nadále silně závislé na příznivém počasí. Konají se pod širým nebem. Velké stany, které se na pivních slavnostech staví, nepojmou před deštěm všechny návštěvníky.

Do Klatov se první červnový víkend sjedou pijáci piva na tradiční pivní slavnosti.

Oproti minulému roku budou v pátek a v sobotu ukončeny o hodinu dříve – ve 23 hodin. Noční klid tak nebude zbytečně narušován hlučnějšími opilci táhnoucími se městem.

Když pivo teče proudem

Pivní nabídka bude obsahovat přes 20 pivovarů. Mezi nimi lze ochutnat tradiční nadnárodní koncern Plzeňský Prazdroj a český Bernard či Svijany. Nabídka točených piv je i z menších pivovarů jako je Krakonoš, Bobr, Černá Hora, Mustang, Holba, Purkmistr. Nebudou chybět ani lokální pivovary jako je Bezděkov, dobřanská Modrá Hvězda nebo Modrava. Návštěvníci slavností si mohou koupit i pivo Aldersbacher.

Dechovka i bigbít

Hudební doprovod bude v pátek 15 do 23 hodin. V pátek zpříjemní pijanům v popíjení tato hudební tělesa Domažličanka, Chai, Radiator, Lord a Benefit. Sobotní hudební pásmo začne již v poledne vystoupením kapely Pilouni. Po nich zahrají ještě Adys, Třískáč, Kabát revival, Elegie a Ukradený Vjecy.

Termín pivních slavností: 1. a 2. června 2018