Klatovy vygenerují v roce 2021 souhrnnou rezervu přes sto milionů korun

×

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/klatovsko.info/www/klatovsko.info/includes/menu.inc).

Město Klatovy, potažmo městský úřad v Klatovech, dlouhodobě vykazují ve svém hospodaření s přebytky. Ve střednědobém výhledu město vykáže devítimístnou rezervu.

Volné finanční prostředky, jak se označuje termín v odborné terminologii, znamenají hodnotu finančních prostředků, které městu zůstanou na financování investičních akcí po splnění svých závazků.

Z volných prostředků bude moci město čerpat zdroje na financování investičních aktivit a jednorázových akcí neinvestičního charakteru.

Volné finanční prostředky v letech 2015 až 2021

Volné finanční prostředky města Klatovy
Zdroj: Městský úřad Klatovy (Rozpočtový výhled města Klatovy 2017 – 2021)

Z přiloženého grafu je vidět, že městu přibude každým rokem mezi čtyřmi až deseti miliony korun ročně.

Finanční rezerva se vytváří především na úrovni hledání rezerv v městském rozpočtu. Nebyl by však možný bez dostatečně vysokých příjmů a plynulého vedení investičních akcí. Oproti jiným městům bývalého klatovského okresu netíhne rozpočet ke schodkům, které vycházejí z úvěrů na budování nebo obměnu infrastruktury.

Město Klatovy bude v období 2017 až 2021 disponovat finančními zdroje v rozmezí od 81 do 104,5 milionu korun.