O křeslo do Senátu má zájem osm kandidátů

×

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/klatovsko.info/www/klatovsko.info/includes/menu.inc).

Osm kandidátů bude na podzim usilovat o získání senátorského křesla. Mezi nimi je i současný senátor Jan Látka, který kandiduje podruhé. Ostatní letošní kandidáti senátory předtím nebyli.

Doplňovací senátní volby ve volebním okrsku č. 11 Domažlice budou napínavé. Zájem o senátorské křeslo má stávající senátor Jan Látka za ČSSD, tak i dalších sedm kandidátů. Z nich jsou nejvýraznějšími osobnostmi dlouholetý místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec a oční lékař Michal Janek. U Janka je zajímavé, že s Látkou soupeřil již v roce 2012. Druhá zajímavost je, že doktor Janek kandiduje do Senátu za TOP09, zatímco v Klatovech do obecního zastupitelstva za Nezávislé.

Při doplňovacích volbách v roce 2012 postoupil do druhého kola Rudolf Salvetr, stávající starosta Klatov. Letos ho nahradil Vladislav Vilímec, místostarosta Kdyně a rovněž bývalý poslanec. Oba politici jsou členy ODS.

Kandidáti do Senátu za obvod č. 11 Domažlice-Klatovy

Volební strana Kandidát 2018 Kandidát 2012
ANO Miroslav Vokáč -
Česká suverenita Miroslav Timura -
ČSSD Jan Látka Jan Látka
KSČM Josef Švarcbek Jan Rejfek
Národní socialisté - LEV 21 - Ivan Šterzl
ODS Vladislav Vilímec Rudolf Salvetr
Piráti Viktor Krutina -
SPD Milan Obdržálek -
SPOZ - Jiřina Rippelová
TOP 09 Michal Janek Michal Janek

Zdroj: Městský úřad Domažlice

Tři senátoři od založení Senátu

Dosavadní senátoři za volební obvod Domažlice byly členy České strany sociálně demokratické. V období 1996 až 2006 to byl Petr Smutný, po něm byla senátorkou Jiřina Ripplová. Posledním senátorem je již zmíněný Jan Látka. Senátor Smutný byl vůbec prvním senátorem. Senát coby druhá komora Parlamentu vznikl v roce 1996.

Doplňovací volby do Senátu proběhnou první říjnový pátek a sobotu 5. a 6. 10. 2018. Případné druhé kolo proběhne o týden později v termínech 12. a 13. října 2018.