Otevření volebních místností pro prezidentské volby

×

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/klatovsko.info/www/klatovsko.info/includes/menu.inc).

Dnes začne v pořadí již druhá přímá volba na prezidenta republiky. Vybírat můžete z devíti kandidátů, voleb se účastní i aktuálně úřadující hlava státu.

Ve 14 hodin se na Klatovsku, stejně jako jinde v České republice, otevřou volební místnosti. Jen v Klatovech jich bude k dispozici 14, včetně všech osad patřící pod Klatovy pak 28. V Horažďovicích a v Sušici shodně po 11 volebních okrscích. Celkově je v bývalém klatovském okrese 231 volebních okrsků. Čistý čas pro prezidentské volby je 14 hodin (stejně jako do jiných typů voleb).

Volit prezidenta může každý občan starší 18 let. Před volební komisí se musí prokázat platným dokladem totožnosti – občanským průkazem anebo cestovním pasem.

První kolo voleb probíhá v pátek 13. 1. 2018 od 14 do 22 hodin a v sobotu 14. 1. 2018 od 8 do 14 hodin. Nezíská-li v prvním kole kandidát nadpoloviční většinu hlasů, čeká nás druhé kolo, které je naplánováno na 26. a 27. ledna 2018.

Volič vybírá jednoho z devíti kandidátů na prezidenta. Volební lístek vloží do obálky, kterou získá u volební komise ve svém volebním okrsku.

Přehled kandidátů na prezidenta

Drahoš Jiří
Fischer Pavel
Hannig Petr
Hilšer Marek
Horáček Michal
Hynek Jiří
Kulhánek Vratislav
Topolánek Mirek
Zeman Miloš