Sportovní aktivity jsou na Klatovsku štědře dotované

×

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/klatovsko.info/www/klatovsko.info/includes/menu.inc).

Tři největší okresní města hojně přispívají na zájmovou činnost spolků a sportovních organizací. Nejvíce peněz proteče tradičně v Klatovech, v Sušici a Horažďovicích.

Každé z uvedených měst dá na volnočasové aktivity přes jeden milion korun ročně. Největšími příjemci dotací jsou sportovní kluby, ty vedou nad zbylými typy dotovaných organizací. Nejčastěji získávají příspěvek na svůj provoz právnické osoby – zapsané spolky. Sledovaná města mají na svých webových stránkách přehledně zpracované dotační vyhlášky. Dotace a příspěvky mohou získat i fyzické osoby.

Klatovy, Sušice a Horažďovice přispěly v roce 2017 na spolkovou činnost 6 832 057 korun. Do této sumy patří příspěvky na činnost kulturních, zájmových, sportovních a volnočasových organizací. Součet není konečný, neboť klatovská radnice ke dni uzávěrky tohoto článku nevydala přehled vyčerpaných dotací, jako tomu je tomu u sušické a horažďovické radnice.

Klatovské tři miliony

Sportovní aktivity jsou nejvíce dotovány. Jen v Klatovech získaly tři organizace zabývající se sportem – TJ Start Luby, SK Klatovy a Atletika Klatovy – v roce 2017 od městského úřadu částku 1 494 632 korun. Dalších 1,5 milionu korun bylo připraveno na činnost dalších spolků a organizací vyvíjející zájmovou činnost. Kromě již prokazatelně vyčerpaných 1,49 milionu korun pro zmíněné tři kluby nejsou prozatím k dispozici informace o čerpání dalších peněz.

Sušická radnice šlape té klatovské na paty

Na paty Klatovům, co do výše poskytovaných dotací na činnost spolků, zdatně šlapou v Sušici. Tamní městský úřad poslal letos do zájmových aktivit 2 596 225 korun.

Sportovním organizacím se Sušici daří – dostávají až trojnásobně více peněz než organizace pro kulturní, zájmové a volnočasové vyžití.

Tělovýchovná jednota Sušice získala od městského úřadu souhrnnou částku 1 556 043 Kč, druhým největším příjemcem byl TJ Sokol Sušice, který s odstupem obdržel 119 041 korun.

U kulturních a volnočasových organizací se nejlépe dařilo sušickým skatům, kteří na svou činnost získali 127 272 Kč. Stejnou částku pak dostal i Spolek přátel Sušického dětského sboru.

Milionové Horažďovice

Horažďovice vydaly na volnočasové vyžití celkem 1 241 200 korun. Nejvýznamnějšími příjemci dotací byl FK a TK Horažďovice, které na provozní náklady získaly 280 tisíc korun, druhým největším příjemcem byl TJ Sokol Horažďovice, kterému horažďovičtí radní přiklepli dotaci v objemu sto tisíc korun.

V příspěvku jsou použity informace pocházející z webových stráněk městských úřadů Klatovy, Sušice a Horažďovice. Část dat jsou čerpána ze serveru Hlídačsmluv.cz