V Klatovech bude stezka v korunách stromů

×

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/www/klatovsko.info/www/klatovsko.info/includes/menu.inc).

Cesta v korunách stromů, lanová dráha a dětské lanové překážky vzniknou v klatovských Mercandinových sadech.

V městském parku Mercandinovy sady se připravuje stromová stezka s lanovými aktivitami pro děti. Město Klatovy v těchto dnech připravuje smlouvu o dílo.

Délka stezky v korunách stromů bude 102 metrů s 11 plošinami umístěných na stromech, které budou od sebe ve vzdálenosti pěti až 12,5 metrů a ve výšce od 2,5 do 3,7 metrů. Lanové překážky na stromech bude mít délku 24 metrů a budou tvořeny šesti různými překážkami zavěšených nízko nad zemí na sloupech. Lanová dráha bude mít délku 20 metrů. Pod ní bude v celé délce umístěna čtyři metry široká dopadová plocha z praného kačírku (drobné oblázky).

Projekt bude postaven na pozemku číslo 546. Cena za cestu v korunách stromů ani za lanové překážky není dosud známa. Stejně tak ani termín realizace.

Stezka v korunách stromů na Lipně

Stezky v korunách stromů nejsou v Česku žádnou novinkou. Liší se od sebe především v délce a výšce. První stezka korunami stromů v České republice je umístěna na vrchu Kramolín u Lipna nad Vltavou. Je dlouhá 675 metrů a lze se po ní dostat až do výšky 24 metrů. Stezka je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží. Uprostřed vyhlídkové věže je umístěn suchý tobogán o délce 52 metrů.